מתכונים טעימים

אתה מה שאתה אוכל

24 בדצמבר, 2012 מאת מתכונים טעימים

יום שישי בערב. קערת פופקורן על משענת הספה. סרט בטלוויזיה, בדיוק הסוף. הילדה ניגשת לאביה ואומרת: "היום למדנו במדעים שכל הדברים בעולם עשויים מולקולות. וזה ממש מוזר, כי זה אומר שאני עשויה בדיוק כמו עגבנייה, גזר או גמבה." גאונות לשמע.
ככה תהיה לי בריא
הרבה לפני בדיקות הדם המתוחכמות, הרופאים המתקדמים והשיגיונות על המילה דיאטה – היה ידוע שאדם שאוכל טוב הוא בריא. זו גם הסיבה שסבתות נהגו לפתם אותנו, כדי שנהיה "בריאים" או מה שקרוי היום בחן פחות- שמנים. הם העדיפו להעמיס עלינו יותר, כדי שהסיכוי שנאכל את כל מה שאנחנו זקוקים לו יגדל. ברור הרי כי את כל החומרים האורגניים להם אנו זקוקים לקיומנו ולקיום התהליכים הטבעיים בגוף – אנו מקבלים מהתזונה. ויטמינים, מינרלים ושאר הדברים הטובים מוכרים היום לכל ילד בכיתת גן, כולם יודעים מה זה לאכול בריא, אך מעטים עושים את זה. למה? התשובה הנפוצה היא: כי זה לא טעים.

על הרגל וטעם
חשוב לציין כי ההנחה כי אוכל בריא אינו אוכל טעים היא הנחה מוטעית ביסודה. כמו הנחות מוטעות רבות נוספות המוצאות את עצמן ממלאות את חלל האוויר, בדומה להנחה כי שומן ושמן אינם בריאים או כי חייבים לאכול רק אוכל תפל וללא מלח. בישול בריא יכול להיות לא רק טעים אלא גורמה של ממש- הכל עניין של מציאת מתכונים נכונים וטעם. למה הכוונה טעם? ובכן, למי מכם שלא יודע- טעם האדם משתנה עם הרגליו. אם למשל תאכלו חתיכת שוקולד כל ערב, בסופו של דבר תתרגלו למתוק. אם לעומת זאת לא תאכלו מתוק מכל סוג חודשים רבים, גם רבע כפית סוכר בתוך כוס גדולה של תה תרגיש לכם מתוקה מדי.

עוד על הרגלים
ההוכחה הגדולה ביותר לעניין ההרגל נמצאת אצל ילדינו – כאשר יש לנו תינוקות קטנים בבית, רובנו משקיעים זמן ומאמץ ברכישת ידע ויישום מתכונים בריאים יותר עבורם: מופחתי מלח, עשירי ברזל וויטמינים ובעלי דגנים מלאים ובריאים יותר. לעיתים אנו חוטאים באוכל לא טעים, דבר שיוצר קשיים מאוחר יותר להסתגל אל האוכל של הבית אבל כולנו מנסים לתת לילדים את הטוב ביותר. והילדים אוהבים את זה! טוב, כמעט כולם. כבר בגיל צעיר ישנם קטנטנים שיעדיפו מתכונים כאלה על אחרים ויהיו גרגרנים יותר. בעיקר אם האוכל שלכם גם בריא וגם טעים.

למה זה טוב
אחד הסממנים הראשונים שמשהו לא בסדר אצל האדם הוא חוסר חיוניות וכח. לרב, בדיקות דם פשוטות יכולות לגלות מה הבעיה. לא משנה מה מראות בדיקות דם דעו שתמיד אפשר לשפר את מצב הבריאות בעזרת תזונה. אין זו המלצה להימנע מתרופות, כמובן, אך תזונה נכונה- יכולה לעזור לגוף להתחדש וליישם את יכולות הריפוי העצמי שלו. כל בריאות מתחילה עם תזונה בריאה.

נושאים: אוכל בריא | סגור לתגובות על אתה מה שאתה אוכל

התגובות אינן מאופשרות.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים