מתכונים טעימים

מרגרינה טובה לבריאות, וזו עובדה!

26 בדצמבר, 2011 מאת מתכונים טעימים

אנחנו תמיד חושבים כי מוצרים טבעיים הם הכי טובים עבורנו, אולם יש מקרים אשר הכלל הזה אינו מתאים עבורם. רק בגלל שחמאה מגיעה ישר מן הטבע זה לא אומר שזה בריא בשבילך. מדפי רשתות המזון מלאים במוצרי חמאה ותחליפי חמאה – כמו מרגרינה. מהי האלטרנטיבה הבריאה יותר? ברבות השנים מחקרים רבים נעשו בנושא, ונדמה כי כל מחקר סתר את משנהו. מחקרים אחרונים שהעריכו ישירות את ההשפעות הבריאותיות של מרגרינה לעומת חמאה. המחקר שנעשה בארה"ב כלל יותר מ -70,000 אנשים אישור כי מרגרינה רכה בריאה יותר, במיוחד להורדת הכולסטרול.

הגוף זקוק לשומן טוב, שהוא שומן צמחי

מומחים בתחום הבריאות ממליצים לנו להפחית את הכמות הכוללת של השומן בתזונה שלנו, על מנת להקפיד על תזונה נכונה, אבל להשאיר כמות שומן אשר חיונית מאוד לתפקוד המערכות בגוף. חשוב לשים לב לכמות וכן לסוג של השומן אשר אותו אוכלים. לדוגמא: גם בחמאה וגם במרגרינה יש אחוזי שומן גבוהים אשר מרכיבים אותם, ולמעשה הם עשויים שומנים ושמנים. ההבדל ביניהם נעוץ בסוג השומן שהם מכילים. חמאה עשויה מחלב, ומשומן חלב אשר נחשב שומן רווי והוא מכיל גם שומן טרנס. רמות הכולסטרול בדם עולות משומן רווי ושומני טרנס. מכיוון שהגוף זקוק לשומנים טובים אשר חיוניים לבריאות, יש לבחור את המוצרים המכילים שומנים טובים שהם שומנים בלתי רוויים כמו אומגה 3 ואומגה 6. שמן צמחי כגון שמן זית, שמן סויה או שמן חמניות הוא עשיר בשומן בלתי רווי וחיוני לאנרגיית הגוף. המרגרינה המיוצרת משמנים צמחיים אלו אינה מכילה כולסטרול ולכן אינה פוגעת בבריאותנו אלא מועילה בלבד.

מרגרינה משפרת את התזונה ואת רמת הכולסטרול

מומחים בתחום הבריאות ממליצים על בחירת מרגרינה במקום חמאה כאחת הדרכים הפשוטות בה הם יכולים לשפר את התזונה שלהם, ובעיקר כיוון שהיא יותר בריאה ללב.
החלפת החמאה במרגרינה יכולה לצמצם במידה ניכרת את רמות הכולסטרול בדם על פי מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת של איגוד הרפואה האמריקני. שמירה על רמת הכולסטרול בדם תחת שליטה היא גורם מרכזי בהפחתת הסיכון למחלות לב ושבץ. שמנים צמחיים טבעיים הם המרכיבים המרכזיים מהם עשויה המרגרינה, וזו אחת הסיבות לכך שמרגרינה היא בבירור בחירה מומלצת על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות וארגוני בריאות מובילים.

מרגרינה, גם לאנשים העושים דיאטה !

למרות שמרגרינה עשויה משומן, מדובר בשומן צמחי אשר הגוף שלנו זקוק לו. ישנם ויטמינים אשר הגוף לא יכול לייצר באופן עצמאי כמו ויטמין A,D,E , והשומנים במרגרינה עוזרים לויטמינים אלו להיספג בתוך הגוף. חשיבותם של ויטמינים אלו רבה כדוגמת ויטמין A אשר מחזק את המערכת החיסונית, מקנה לעור מראה בריא ומבריק וחשוב מאוד לעיניים.  מכיוון ש-30% מהאנרגיה היומית שלנו אמורה להגיע משומנים, גם כאשר רוצים להוריד במשקל יש לאכול שומנים טובים במידה הרצויה מכיוון שהם חיוניים לתזונת הגוף ולנפש.

ו…. דיברנו כבר על כמה שהיא טעימה ונמרחת בקלות?…

 

נושאים: אוכל בריא | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים