מתכונים טעימים

מתכונים לקטנטנים – תזונה בריאה לתינוקך

29 באוקטובר, 2012 מאת מתכונים טעימים

באם אתם נמצאים בשלב הטעימות או כבר אוכלים מוצרים מגוונים בשיא הקצב, אספנו בעבורכם מספר טיפים מועילים בנושא תזונת תינוקות טעימה ובעיקר בריאה ומאוזנת לילד שלכם.
לאחר כמה חודשים של צריכת חלב אם, או לחלופין תחליפי חלב, הגיע הזמן להתנסות במאכלים חדשים. לרוב בגיל ארבעה חודשים מתחילים להוסיף לתפריט היומי של תזונת התינוק ירקות, פירות ושאר מיני מאכלים.

אז ממה מתחילים?
מגוון המזונות כה רחב לפתע עד כי קשה לבחור, ולא פלא! האם להתחיל מפרי או ירק? מסוג אחד או לערבב? התשובה היא פשוטה, במטרה להרגיל את התינוק לסוגי מזון מגוונים ולוודא איזה סוגי מזון תינוקות מתאימים לילד שלכם מומלץ להתחיל מסוג אחד של פרי או ירק. מחית תפוחי עץ.

מרק אפונה, מחית בננות או תפוחי אדמה ישרתו את המטרה נאמנה והסיבה לכך גם היא פשוטה. אם ילדכם יראה תגובה אלרגית לאחר מתן האוכל, תוכלו יש לזהות את מקור הפריחה במחית התפוחים או מרק העדשים שאכל לא מזמן, דבר שלא תוכלו לעשות במידה ומדובר במחית מבננות, תפוזים ותפוחים, או מרק עדשים וסלרי, כלומר ארוחה המורכבת מכמה סוגי מזונות. מומלץ כמובן להמתין עם מאכלים עתירי סוכר כגון שוקולד בכדי לא להרגיל את התינוק למאכלים מתוקים כל כך, בפירות קיים מספיק סוכר באופן טבעי המכונה פרוקטוזה.

תזונה ותינוקות, מחסום הטעם הראשוני
הורים רבים נתקלים בהתנגדות רבה מצד תינוקם במהלך הניסיון לערוך הכרות בין הצאצא למאכל חדש. ההתנגדות יכולה לבוא לידי ביטוי ביריקה של האוכל, בסירוב לבלוע את המאכל או אפילו בסירוב לפתוח את הפה, אך אל לכם להיבהל מהנהגות זו ולהרים ידיים. עד כמה שנושא הטעם והריח הינו עניין אישי, הינו גם הינו עניין של הרגל, כפי שתלמדו בשנים הבאות של חיי תינוקכם. חלק מהתינוקות מתרגלים במהרה לטעמים החדשים, ממש מהכפית הראשונה, ואחרים צריכים אין סוף טעימות קטנטנות בכדי להתרגל. לרוב התינוקות נדרשות כעשר טעימות בכדי ללמוד להעריך טעם של מאכל חדש כגון מחית אפונה.

תגובות גופניות לשינוי בתזונת התינוק
יתכן והשבועות הקרובים יהיו מאתגרים ולא רק מבחינת בלוטות הטעם. שינוי בהרכב מזון התינוק מביא במקרים רבים לתגובות פיזיולוגיות שונות ומגוונות החל מפריחות, עצירות, שלשולים, וכלה בתגובות אלרגיות למיניהן ושינוי צבע ומרקם הצואה. ולמרות הנטייה הטבעית של כלל ההורים הצעירים להילחץ מכל שינוי, אל לכם להתרגש יתר על המידה מתופעות אלה אלא אם כן הן נמשכות זמן רב במיוחד, או מפריעות באופן קיצוני לתינוק עצמו. תמיד מומלץ להתייעץ עם האחיות בסניף טיפת החלב הקרוב לביתכם בנוגע לתופעות הנלוות לשינוי תזונת התינוק שלכם.

ולבסוף זכרו כי גיוון הוא המפתח! אל לכם להיתפס לפרי וירק אחד אליהם הרגל התינוק אלא להמשיך ולפתח את בלוטות הטעם שלו, ולהמשיך ולגוון בחומרים המזינים למיניהם הנמצאים במזונות השונים. כדאי לדעת כי עד גיל שנה לא מומלץ לילדים לצרוך מוצרי חלב מלבד חלב אם או דבש.

נושאים: אוכל בריא | תגובה אחת »

תגובה אחת

  1. מאת טיילור כהן :

    לאט לאט מתחילים להרחיב את מגוון המוצרים הנצרכים על ידי התינוק הרך שלנו.
    התינוק אשר מגלה את העולם החדש עכשיו מרגיל את הקביה שלו למזונות החדשים, עירבוב מזונות באופן נוח וקטן יכול להיות נחמד, חשוב לא לאכול בלול לתינוק ולאכול ארוחה מסודרת ולא להאכיל את הילד בדברים קטנים כל היום על מנת שלא ישמין לנו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים