מתכונים טעימים

ירקות אורגניים

27 באוגוסט, 2013 מאת מתכונים טעימים

כולם מדברים מסביב על טבעונות, אוכל אורגני, תחליפי מזון, והכל למען גוף בריא עם חזון. כולם רוצים לשמור על שכבת האוזון ובאותה העת גם לחזק את הגוף במרכיבי מזון. מרכיבי מזון מהטבע, ירקות ופירות אורגניים נקיים מכל התערבות של בני אדם, מהזריעה ועד הצלחת. אז מדוע זה כדאי לנו בכלל? מה יש בירקות אורגניים שהם מצליחים לעשות כזה הד ברור בשווקים? יצאנו לבדוק, היה מזין וטעים, להלן הממצאים.

למה כדאי לנו לאכול ירקות אורגניים?

טעמם של ירקות אורגניים הוא עסיסי יותר מכל ירק שגדל בתנאים סביבתיים אחרים. הירקות האורגניים והפירות כאחד עשירים יותר, גדולים יותר וטעמם המתוק, חמוץ, מלוח מורגש הרבה יותר. משמע כמות הויטמינים המצויה בתוך ירקות האורגניים היא רבה ואכילתם מזינה מאוד את גופינו. ומעבר לשיקול האישי קיים גם שיקול סביבתי, גידול ירקות אורגניים הוא גידול שנעשה לרוב ללא ריסוסים וחומרי הדברה. זוהי דרך נעימה ובריאה יותר לסביבה ולעולם. חלק מאידיאולוגית גידולים אורגניים היא השאיפה לעולם ירוק יותר. מעבר לזה הגידול שחוסר בטרקטורים, מכונות מודרניות וחומרי הדברה יוצר מקומות תעסוקה רבים יותר לידיים עובדות. זאת עובדה שאל לנו לחסוך ממנה הרי עבודת האדמה היא העבודה המספקת והמבורכת ביותר עוד מימי קדם.

ירקות אורגניים הם הבריאות שלנו

אין ספק כי ירק אורגני בריא פי כמה וכמה מכל ירק אחר. לכל אלו שהחליטו לשמור על התזונה שלהם ולבקר את המאכלים שנכנסים אליהם לפה ניתן להבין כי בכל הנוגע לירקות האיכות היא הקובעת ולא הכמות. בעברינו הרחוק האדמה הייתה נותנת את יבולה ללא שום התערבות מודרנית, על מנת לספק לגופינו בדיוק מה שהוא צריך מבחינת ערך תזונתי. עם ההתפתחות החקלאית ככה ירד הערך התזונתי של פרי האדמה וטיב האדמה עצמה. ערך תזונתי של עגבנייה בודדה בעבר היה שווה לערך תזונתי של תריסר עגבניות מודרניות.

השירות האורגני על כן ואין אנו מדברים על שירות לקוחות, אלא על האיכות שנכנסת אלינו לפה יכולה להיטיב עימנו לאורך חיים שלמים ועל כמה שנדמה כי, ירקות אורגניים יקרים לנו מידי ההשקעה בסופה משתלמת ובמקום להוציא כספים מיותרים על טיפולים ותרופות, אנו משקיעים בקנית ירקות אורגניים שמזינים אותנו כמו שצריך, למרות שחשוב מאוד לציין כי הוצאות כספיות על ירקות אורגניים אינו משמועתי כל כך וההוצאה הכספית יכולה להגיע לעיתים רק ל10% ממה שאנו רגילים. עובדה חשובה נוספת ומכרעת לאניני הטעם, מזון אורגני טעים פי כמה מכל ניסיון מלאכותי או התערבות חקלאית כזו או אחרת. הירק עסיסי, גדול ועשיר. אז אם הייתה לכם התלבטות לגבי צריכת ירקות אורגניים הינה לכם סיבות מספקות.

נושאים: אורגני | סגור לתגובות על ירקות אורגניים

התגובות אינן מאופשרות.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים