מתכונים טעימים

אוכל, קדימה אוכל

24 בדצמבר, 2012 מאת מתכונים טעימים

כאשר מתחילים לדבר על אוכל, כל המילים מתבלבלות. אוכל הוא כל כך הרבה יותר ממזון. כל כך הרבה יותר מ- "דלק לגוף" עבור תפקודו. נכון, לא כולם מרגישים כך.
וכבר מגיל כמה חודשים אפשר בקלות לזהות את אוהבי האוכל, אלה שסוקרים את השולחן בעיניים רעבתניות גם בדיוק כסיימו לאכול, בגלל שהניחו עליו דבר מה מעורר תאבון. באופן לא מפתיע מקבילים את האוכל לא פעם ליחסי מין- ההתעוררות של כל החושים: ראייה, ריח, טעם ולעיתים אפילו השמיעה- היא שגורמת לנו להסחף בחושים שלנו עד אין סוף. מה גם, שהרי אי אפשר בלעדיו.

פיזיולוגיה לשמה
קודם כל כמה עובדות: אף אחד לא יכול לחיות ללא מזון. אבל אוכל ומזון הם שני דברים שונים. אנשים בהחלט יכולים לחיות רק על מוצרי בסיס, ללא טעם נלווה. אז למה יש מעטים בלבד שעושים את זה? למה תוכנית הריאליטי הנצפית ביותר בארץ הינה מאסטר שף? למה רב הבילויים שלנו כוללים מסעדות? ולמה אפילו בתנ"ך ובמסורת היהודית בכלל (ולא רק במסורת היהודית) כל דבר חשוב באמת נחגג או מצויין עם אוכל? התשובה פשוטה: כולנו מכורים. אוכל טוב גורם למח שלנו לשחרר חומרים אנדרופיניים בדומה לסם מעורר (בתנאי שלא נגזים ונכביד על עצמנו מדי) שלא לדבר על מתוק, שהשפעתו על המח דומה לסמים הכבדים. בנוסף, המח חי באסוציאטיביות ומעורר תחושות נעימות נוכח הזיכרונות שלנו משובע ואוכל טוב- כמו בינקות- בכל פעם שאנחנו נוגסים במאכל התורן.

להשתדרג
אולם לא כולנו מסטר שף ולא לכולנו יש ידיים שיודעות כמויות, אבל אין ספק שרב האנשים, רובם המכריע, מסוגל לבשל. כל מה שצריך הוא חוברת מתכונים טובה ולדרך. בשנים האחרונות, את רב המתכונים משיגים אנשים דרך רשת האינטרנט. זו מאפשרת לנו למצוא מתכונים עדכניים, מפשוטים ועד מתקדמים, בלחיצת כפתור ואפילו מתכונים מתוכניות טלוויזיה- שראינו ממש כמה רגעים קודם לכן. עם זאת, מסורת קניית ספרי מתכונים עדיין חיה וקיימת ומאפשרת לנו להתענג על ארוחות איכותיות, בריאותיות, צמחוניות או סתם יצירתיות יותר- ללא עזרה טכנולוגית.

ספר טוב
שלא כמו ספרי הבישול והמתכונים של פעם, ספרי הבישול היום מקפידים להיות מובנים מאד ויצירתיים מאד. למשל, ספרים שלמים מתמחים בעשיית אוכל מדליק וחדש משאריות של אוכל שישי- שבת, בעת יציאת שבת. נכון שמדובר בעיקר על סלטים קרים ולא בישול ארוך- כי למי יש כח לבישולים ארוכים אחרי יציאת שבת- אבל כאן גם הגאונות של הספרים הללו. למחזר אוכל, להפוך אותו לטעים, חדש ומעניין- גם אחרי שאכלת אותו יומיים רצוף- זה לא רק חסכוני וחכם, אלא עניין של אומנות לשמה. נכון, אפשר כמובן למצוא גם מתכונים כאלה ברשת, אבל אולי זו הסנטימנטליות והנוסטלגיה שמעדיפה את כרטיסיות המתכונים בתוך קופסת הפח.

נושאים: טיפים | סגור לתגובות על אוכל, קדימה אוכל

התגובות אינן מאופשרות.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים