מתכונים טעימים

איך מתאימים יין לאוכל?

8 במאי, 2013 מאת מתכונים טעימים

יין הוא עולם ומלואו, על כך כל חובב יין יוכל להעיד. כמות המידע, התיאוריות, הסיפורים, האגדות והמשלים על היין אינו נגמר. הנושא נלמד בקורסי יין המיועדים לספר ולתת מידע נרחב על המשקה הכי עתיק ומסקרן שיש.

התאמת המשקה  לסוגי מאכלים הוא חלק מהמידע הניתן לתלמידי קורס יין במוסדות הלימוד השונים המלמדים את הנושא. קבלו 4 טיפים להתאמת יין לסוגי אוכל שונים.

טיפ מס' 1: לרוב הטעמים והמאכלים נתאים יין יבש. תבשילים, מטוגנים, גבינות, בשרים, סלטים וחטיפים יעבדו מצוין עם יין יבש. הטעם היחידי שלא כדאי להתאים לו יין יבש הוא מתוק. לאחר אכילת מתוקים טעמו של היין היבש יהיה חמוץ יותר ועפיץ יותר.

טיפ מס' 2: יינות חצי יבשים מפחיתים ממליחות ומרירות – אם האוכל שאתם מגישים הוא מאוד מלוח או מריר, התאמת יין חצי יבש תביא לאיזון של הטעמים הדומיננטיים. יין חצי יבש יוכל למתן טעמים מאוד מלוחים, חמוצים או מרירים.

טיפ מס' 3: יין קינוח לא לקינוח – יינות קינוח ניחנים בטעמם המתוק ולכן אינם מתאימים להגשה עם מאכלים או קינוחים מתוקים. והרי הדבר הגיוני כי אם נאכל מתוק ונשתה מתוק הטעמים יאפילו אחד על האחר.

טיפ מס' 4: טעם היין ישלים את טעם האוכל ולא יהיה מנוגד לו או יתחרה על אותו הטעם – כפי שציינו בטיפים הקודמים, מאכלים מלוחים מאוד לא יתאימו ליין יבש שטעמו מריר שלאחר אכילת מזון מלוח טעמו של היין יהפוך אפילו יותר שטוח וחמוץ. יין חצי יבש יתאים הרבה יותר כיוון שהוא יכיל בתוכו מעט מן הטעם המתוק שישבור את המרירות והחמיצות. לעומתם יינות מתוקים לא יוכלו להתלוות למאכלים מתוקים במיוחד. אם נאכל משהו מתוק במיוחד ולאחריו נשתה יין מתוק, טעם היין ייטעם לנו כפחות מתוק מטעמו המקורי. דוגמא נוספת יהיה ניתן לתת על מאכלים חריפים, שלהם מאוד קשה להתאים יין בגלל טעמם הדומיננטי. למאכלים אלו יהי כדאי להתאים יינות בעלי רמת אלכוהול נמוכה או במידה והמאכלים מכילים רמה נמוכה של חריפות, יינות מבעבעים יעשו עבודה טובה בשילוב הטעמים בפה.

לסיכום, בשוק כיום ניתן למצוא מאות של טעמי יין המחולקים לקטגוריות כמו: יין יבש, יין חצי יבש, יינות קינוח, יינות מבעבעים ועוד. התמחות מקיפה בהתאמת טעם היין למזון תוכלו לעבור אצל שפים, ברמנים ובקורסי היין השונים המוצעים בשוק. כמו כן, ניסוי וטעייה בתחום יכול לתת לכם את התשובה לשילובים מסוימים אם הם מוצלחים ואם לא.

חוקי היין והתאמת לאוכל מאוד ברורים וחד משמעותיים אך במסגרת החוקיות הזאת יש ים של אפשרויות לבחירת טעמים. לדוגמא, מגוון טעמי היין המוצעים במסגרת "יין יבש" הוא רב ותמיד יהיה ניתן להמשיך ולחקור לכיוון גילוי הטעם המושלם של היין היבש שיתלווה לתבשיל הבשר שלנו. בהצלחה!

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים