מתכונים טעימים

איכות המים בישראל – מים מהברז, מים מינראליים ומים מסוננים

29 במאי, 2012 מאת מתכונים טעימים

משק המים בישראל נמצא במצוקה מתמדת, כולנו מודעים לקשיים במשק המים בשנים האחרונות ולבעיית חוסר המים הראויים לשתייה בישראל, אך כמה מאתנו מודעים לאיכות מי השתייה? כמה אנחנו באמת יודעים על המים שיוצאים מהברזים שלנו?

איכות המים בישראל

כאמור, משק המים בארץ סובל ממחסור קשה בשנים האחרונות ולא נראה שיש תקווה רבה באופק. מעבר לכך, לא רבים יודעים כי מערכות מי השתייה בארץ לא סובלות רק ממחסור של מים אלא גם מהזנחה רבת שנים הנובעת מחוסר תקצוב מתאים, העדר תכניות לטווח ארוך והתעלמות של ממשלות ישראל לדורותיהן מן המצב הקשה. אמנם משרד הבריאות טוען כי מי הברז בטוחים לשתייה ומעודד את הציבור לא לרכוש מים מינראליים או מיני בר עם מסנני מים, ארגוני איכות הסביבה ובריאות הציבור מתריעים מזה שנים רבות על איכותם הירודה של המים בארץ, על העובדה שהם אינם עומדים בתקנים בינלאומיים ואיכותם לא מפוקחת כראוי.

על פי תקן המים בארץ, מים ראויים לשתייה הם מים שאינם מכילים גופים זרים, מתכות ורעלים, הם צלולים ואינם עכורים, לא מכילים חנקות ומלחים. בפועל, מאגרי המים של ישראל – הכנרת והאקוויפרים חשופים לכל אלו ואינם מפוקחים כראוי. הכנרת, מעבר להיותה מקור למי שתייה משמשת גם לשייט ורחצה, סיכון ברור לזיהום המים מדלקים וזיהומים נגיפיים וחיידקיים. כמו כן, העובדה שהכנרת נמצאת במרכז משקים חקלאיים חושפת את מי השתייה שלנו לדשנים וכימיקלים מסוכנים. האקוויפרים, אותם מאגרי מים תת קרקעיים האוגרים את מי הגשמים, חשופים לזיהומים ממפעלים (מתכות, רעלים, כימיקלים) ולסכנת מליחות גבוהה מאוד עקב קרבתם למישור החוף ולים.

מה הפתרון? כיצד נוכל לשתות מים נקיים ובריאים?

על מנת להבטיח לנו ולבני משפחתנו אספקה של מים בריאים, טעימים ונטולי חומרים מסוכנים, רבים מאתנו רוכשים מים מינראליים ומתקני מיני בר שונים. אכן, כפי שנראה כיום, איכות מי השתייה בישראל לא עומדת לעלות, כך שהפתרון הבריא ביותר הוא חיפוש אחר אלטרנטיבות. מים מינראליים עדיפים על פני מתקני סינון מים למיניהם, המסננים מוציאים מן המים אך ורק כלור וחלקיקים גדולים כגון חול או חלודה, הבעיה היא שהם אינם יכולים לסנן גורמים כימיים או חיידקיים. מים מינראליים הם אם כך התשובה.

מיני בר או בקבוקי מים מינראליים ?

משהחלטנו על מים מינראליים, נשאר רק להחליט איך נביא את המים הנקיים והטעים אלינו הביתה – האם נרכוש בקבוקים או שנשקיע אחת ולתמיד במכשיר מיני בר עם כד מים? ברוב המקרים, בהחלט עדיף להכניס מיני בר הביתה במקום לסחוב שישיות בקבוקים בכל שבוע מן הסופר. מיני בר עם כד מים אפשר למצוא בגדלים שונים, בעיצובים מרהיבים שיתאימו בדיוק למטבח שלנו, מיני בר מספק לנו מים קרים וחמים מיד בלי לחכות ויש לו עוד יתרונות רבים.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים