מתכונים טעימים

טיפים לבישול עם ילדים

14 בספטמבר, 2014 מאת מתכונים טעימים

הילדים שלכם החלו לגלות את המטבח ולרצות לבשל בו? זה הזמן לשתף אותם בעולם הקולינרי ולהכין איתם את ארוחות הצהריים, ארוחות סופי השבוע וארוחות יום השישי. אין ספק כי תוכניות הטלויזיה הרבות המשודרות בערוצים השונים, תרמו לא מעט לחשיפת המטבח בקרב ילדים הדורשים גם הם להיכנס עם הוריהם למטבח. הורים רבים, אכן ממהרים להכניס את הילדים אל המטבח מבלי לבצע הכנות מקדימות אשר עתידות למנוע סיכונים ממשיים.

מאמר זה נכתב בכדי להעניק לכם טיפים שימושיים לבישול עם ילדים כדי שתוכלו להכין גם ארוחה טעימה וגם בטיחותית. זכרו, הילדים שלכם אוהבים את המטבח ובצדק, אך הם לא ערים לסכנות אותן אנו המבוגרים יכולים לצפות מראש.

הטיפים שיעזרו לילדיכם ליהנות מהכנת הארוחה

עוד לפני שאתם ממהרים להכניס את ילדיכם אל המטבח, קראו את הטיפים הללו בתשומת לב מרבית והקפידו ליישמם, כך תוכלו ליהנות עם ילדיכם במטבח, לבלות איתם זמן איכות ולהיות בטוחים כי הם מוגנים.

  • רכשו לילדיכם כלים המתאימים לגילם, הן מבחינת חומר הגלם מהם הם יוצרו והן מבחינת הגודל. ילדים עלולים לשמוט את הכלים מהידיים ובעיקר כשהם גדולים ממידותיהם. על כן, חשוב שהכלי יהיה בלתי שביר ובגודל המותאם אל הילד. כל עוד הכלי בגודל בו הוא יכול לאחוז בו, הרי שהסיכוי כי הוא יחליק מידיו, קטן עד נעלם. היה והחליק הכלי מידיו, הרי שעצם העובדה שאין הוא שביר, הילד לא חשוף כלל לסכנה.
  • כיריים אינדוקציה – אם יש לכם בבית כיריים חשמליות אינדוקציה הרי זה משובח משום שהכיריים ימזערו סיכונים הכרוכים בכוויות ושרפות כתוצאה מתקלות או חוסר מודעות של הילד. שימו לב כי אף על פי שהכיריים החשמליות בטוחות יותר מכיריים הפועלים על גז, אל לכם לאפשר לילד להיות שם לבדו אלא אם הוא בוגר מספיק כדי להבין בסכנות הכרוכות באש ובמגע עם חום רב. אין ספק כי כיריים אלו בטוחות יותר לשימוש וניתן לבשל ביתר נוחות ורוגע, בעיקר כאשר ילד מעורב בהכנות. בנוסף לכך, לכל כיריים אינדוקציה וכיריים חשמליות יש לחצן בטיחות ילדים הנועל את הכיריים ולא מאפשר להם להידלק עד לביטולו.
  • לכלוך הוא חלק מהעניין – גם אם הילד מתלכלך ומלכלך את איזור המטבח, זכרו כי ניתן לנקות אחר כך את הכל וחלק מההנאה היא הלכלוך המצטבר. אל תפחדו לאפשר לילד לגעת בחומרי הגלם, ניקיון הוא חלק חשוב גם מהחינוך באופן כללי.
  • אפשרו לילד להתנסות בהכנת דברים חדשים ותנו לו עצמאות במהלך ההכנות. לעיתים אי הסימטריה, אותה הם ייצרו בעוגיות או בעוגה אותה אתם מכינים, יכולה להיות יצירה קולינרית מעניינת ומאתגרת. היו פתוחים לרעיונותיו ואל תסגרו לו מתכונים ברשת, הניחו ואפשרו לילד להיות יצירתי.

לסיכום: אם החלטתם לבשל יחד עם ילדיכם, שימו לב כי אתם נזהרים, בין אם זה שימוש בכלי מטבח ייעודיים, בחומרי גלם משובחים ואף כיריים אינדוקציה. מניעת סכנות במהלך הכנת הארוחות והקינוחים היא ערך עליון והקפידו לשמור על בטחון ילדכם.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים