מתכונים טעימים

כיצד מדרגים שף?

9 באוקטובר, 2012 מאת מתכונים טעימים

שפים הפכו למצרך מאוד מבוקש בשנים האחרונות, בזכות הביקוש שרק הולך וגדל. אם פעם רק העשירים והמפורסמים, יכלו להרשות לעצמם שף פרטי לאירוע, כיום כל אחד יכול להרשות לעצמו, מכאן בא הביקוש הגובר. ככל שהביקוש הולך וגובר, כך גם כמות השפים הולכת וגדלה.
כך שאם נקליד את צמד המילים שף פרטי בגוגל, נוכל למצוא מאות תוצאות שגורמות לנו לבלבול ותהייה לגבי סוג השף שנבחר. הדרך הקלה לבחור את השף כיום, היא על ידי ביצוע תחקיר וסקר שוק, בשלל אתרים המדרגים את רמת השפים ומציגים ביקורות של גולשים לגבי איכות שירותם. כיצד למעשה נוכל למדוד את דירוג השף?

איכות האוכל ומקוריות התפריט
אם נלך על פי הספר או יותר נכון על פי התפריט, אנחנו נדרג את איכות השף, על פי איכות התבשילים, המאפים והתפריטים אותם הכין לאירוע. לרוב אם השף בוחר תפריט מוכר ונדוש, עם מאכלים ישנים  שכבר מזמן עבר זמנם והם צריכים להישכח, אז כנראה שנדרג אותו כשף ממוצע וחסר מקוריות. אלה אם כן איכות הבישול והאפייה של אותם תבשילים, סלטים, מרקים ומאפים יהיו באמת איכותיים, אז עוד יש סיכויי שהוא יזכה לכמה נקודות זכות אצל האורחים.

יחד עם זאת, אם השף יבנה תפריט מקורי אשר גובל בקיצוניות, לרוב יש סיכוי שאנשים לא כל כך יתלהבו מהתפריט. במיוחד אם מדובר במוצרים, אליהם החך הישראלי עדיין לא רגיל. כמובן שמדובר בשני מקרים קיצוניים, אבל הם למעשה מתארים את שתי הגבולות הקיצוניים אותם אסור לשף לעבור ועל פי הם אנחנו נדרג את רמתו. כאשר לרוב התפריט המאוזן בו תמצאו שילוב של מאכלים מוכרים אהובים, עם מאכלים מקוריים פחות מוכרים, מהווה את השילוב הכי מוצלח, המזכה את השף בנקודות הכי גבוהות. לכן לפני שאנחנו מתפתים על שלל מבצעים, אשר מוצעים לנו על ידי השפים השונים, חשוב שנערוך תחקיר וסקר שוק, בו נוכל לדרג את השף הכי מוצלח לאירוע שלנו.

התרשמות האורחים ורמת הנאתם
בתחילתו של כל ייעוץ עסקי, של עסק מצליח או עסק כושל, יגידו לכם לבחון את התרשמות קהל היעד, על ידי סקר של שביעות רצון, בו תוכלו לקבל אינדיקציות לגבי טיב פעולתו וכך תדעו כיצד לשפר ולעלות את רמתו. אחת משיטות הדירוג הנפוצות כיום היא מילוי טופס שביעות רצון של הלקוח, אחרי ההפעלה. על פי השוואת תוצאות הדירוג, בין כלל המתמודדים תוכלו לבחון מי מבין השפים, מקבל את הניקוד הכי גובה וכך בעצם לדעת אילו תכונות מוקיר  קהל היעד בתור התכונות המובילות.

כמובן, כאשר אתם נמצאים באירוע עצמו, תוכלו לבחון בעצמכם את חוות הדעת של האורחים לגבי השף, על ידי כפות השאריות שנשארה בצלחת, ככל שכמות השאריות גדלה, איכות המזון פוחתת.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים