מתכונים טעימים

ללמוד בערב לבשל

5 ביולי, 2012 מאת מתכונים טעימים

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה בה גברים ונשים זונחים את הקרירה שלהם ומחליטים לעשות שינוי בחייהם וללמוד לבשל וזאת על מנת לממש חלום ישן ואהבה גדולה לתחום הקולינרי. גל תוכניות הבישול השוטף את המדינה בשנים האחרונות בהחלט תורם לכך, וכך, רבים מחליטים לשנות כיוון בחיים, לעזוב מקום עבודה מכובד ויוקרתי, לוותר על חיי נוחות עם חופשת מלונות בארץ מהעבודה, רכב צמוד, משכורת יפה ועוד והם משקיעים בלימודי בישול.

לאחר הלימודים הם יכולים לבחור בים שילוב במסעדה יוקרתית ולעבוד לצד שף ידוע על מנת לרכוש את רזי המקצוע ולהתמקצע אך יש כאלה מחליטים לצאת לדרך חדשה עצמאית ואז פותחים מסעדת שף או מקימים עסק כמו קייטרינג חלבי ועוד. לטובת אנשים אלה מקיימות מכללות ובתי ספר לבישול מתכונת לימודי ערב בבישול וכך המתעניינים בענף הבישול יכולים ללמוד תוך כדי עבודה במהלך היום ורק עם סיום הלימודים וקבלת התעודות הם יכולים לעזוב את מקום העבודה המסודר ולפצוח בקרירה חדשה.

נושאי לימוד
לימודי בישול וטבחות במתכונת ערב דומים למתכונת הבוקר אך לעתים אורכים יותר זמן. לימודים אלה נועדו להכשיר את התלמידים באמנות הבישול, תוך דגש על ניסיון מעשי, וחשיפה למגוון רחב של שיטות בישול שונות. במסגרת הלימודים רוכשים ידע תיאורטי ומעשי ונושאי לימוד כמו תורת החומרים, יסודות הבישול, בדיקות תקופתיות של מחלקת תברואה וכשרות, ניהול מטבח, הכנת אוכל לאירועים ועוד הם חלק מנושאי הלימוד. במהלך לימודי בישול וטבחות מקבלים הכשרה בטבחות ומקבלים תעודת הכשרה ולאחר מכן ממשיכים ללימודי הכשרת שף. נושאים מעמיקים בתורות בישול שונות כמו בישול איטלקי, בישול צרפתי, רזי המטבח הסיני, סדנאות עישון ואידוי, הכנת קינוחים ועוד הם רק חלק מנושאי הלימוד והידע המועבר במסלול לימודים זה.

מסלולים שונים
בתי ספר לבישול מציעים תוכניות שונות ומגוונות. חלק מבתי הספר מקפידים על כשרות בעוד בתי ספר אחרים לא שומרים על כשרות. יש בתי ספר לבישול וטבחות המציעים מסלול לימודים ארוך בו יכול התלמיד לרכוש מיומנויות נוספות כמו אפיה, עבודה על סוגי בשר שונים, הכנת דגים ופירות ים, בישול מולקולארי, הכנת מטבלים, הכנת קינוחים ומנות אחרונות ועוד. בחלק ממקומות הלימוד ירכוש התלמיד גם כלי ניהול כמו תמחור, ניהול עבודת המטבח, ניהול צוות, עבודה מול ספקים ועוד. ברוב המכללות ובתי הספר לבישול יקבל התלמיד תעודה מבית הספר ובחל מהמקומות יקבל גם תעודת טבחות מאושרת מטעם משרד העבודה.

למי מתאים קורס בישול במתכונת ערב
אנשים העובדים בעבודה מסודרת במהלך היום ומעוניינים להפוך את התחביב שלהם למקצוע יכולים לרכוש את רזי מקצוע הבישול והטבחות בלי לאבד את מקום העבודה. גם צעירים אשר החליטו להתמקצע בענף זה יכולים דרך לימודי הערב לשלב בין עבודה ביום או לימודים אחרים וכך לרכוש מקצוע נדרש ומרתק.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים