מתכונים טעימים

למה נחוץ מקרר יין

21 במרץ, 2012 מאת מתכונים טעימים

יין הינו משקה חריף המיוצר מענבים. הענבים עוברים תהליך של תסיסה שבסופו של דבר הסוכר של הפרי הופך לאלכוהול אשר הופך את הענבים ליין. מאז ימי קדם ליין יש תפקידים רבים וחשובים בחברה האנושית. הוא מהווה משקה אלכוהולי פופולארי. בעבר היין היה מסמל יוקרה וסטאטוס חברתי של בני המעמד הגבוה בחברה. כמו כן, ליין יש משמעויות טקסיות בדתות השונות- יהדות נצרות ואיסלם. ישנם סוגים שונים של יינות, כאשר איכותו של היין משתבחת עם השנים ועל כן ככל שבציר היין עתיק יותר, כך ייחשב היין לאיכותי ויקר יותר.
שלבי ייצור היין בעבר
בעבר התהליך שבו מיוצר יין היה שונה מהתהליך בו מופק היין כיום. בעבר לשם הפקת היין היו נדרשים שלושה שלבים. ראשית, היה צורך לדרוך על הענבים בגת, ומהמיץ של הענבים היו מפיקים את היין לאחר שהיו נותנים לו לתסוס. בשלב השני, סחטו את הענבים לשם הפקת כמות מרבית של מיץ מהענבים. לשם כך לרוב היו משתמשים באבן רחיים שבמרבית הפעמים הייתה שוברת את גרעיני הענבים ועקב כך היין הי מקבל את טעמו המר של גרעיני הענבים. לעיתים היה מתבצע הליך שלישי של חימום היין, אולם הליך זה היה פוגם באיכות היין והופך אותה לירודה.

ייצור היין כיום
כיום, הליך ייצור היין עובר 5 תהליכים, שבמהלכם מופק היין. ההליכים הללו מפוקחים ומבוקרים בצורה קפדנית ביותר לשם שמירה והבטחת איכות יין גבוה. ראשית, הענבים שנבצרו מגיעים ליקב לתהליך של הפרדה ומעיכה. פעולה זו מתבצעת על ידי כך שמכניסים את הענבים אל תוך מכל מתכת בצורת עיגול, אשר במרכזו נמצא בלון סיליקון המתנפח המוציא את המיץ מן הענבים, בלי לפגום אותם. שנית, הענבים עוברים הליך של תסיסה. שלישית, ישנו את הליך הסחיטה. לאחר מכן, מעבירים את היין ליישון במיכלי נירוסטה או עץ אלון, וזאת לפי סוג היין. בשלב האחרון מעבירים את היין מהחביות לבקבוקים, לשם מכירתם לציבור.

אכסון מיטבי
לאורך כל הליך הפקת היין יש חשיבות לטמפרטורה המצויה בחדר, ועל כן יש להקפיד במהלך ההליך כולו ולאחריו על שמירת טמפרטורה מיטבית ליין. לשם כן, מומלץ לחובבי היין לרכוש מקרר יין שידאג לשמירת איכות היין. מקרר יין מיועד לאנשים פרטיים כמו גם לבתי עסק ומסעדות. האחרונים זקוקים למקרר היין כדי לשמור על איכות יין גבוהה המוגשת ללקוחות במסעדה או בעסק. המבינים ביין יכולים להבחין בין יין שאוכסן בטמפרטורה נכונה לבין יין שאוכסן בטמפרטורה ורמת לחות שפוגמת באיכותו, על כן, יש להקפיד על הטמפרטורה בה מאכסנים את בקבוקי היין ומידת הלחות בחדר.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים