מתכונים טעימים

מקרר ותנור אפיה הם המרכז של המטבח

19 באפריל, 2012 מאת מתכונים טעימים

זה לא מקרי, ששני המכשירים המרכזיים ביותר במטבח שלכם, הם שני המכשירים שגם מבצעים שתי פעולות הפוכות לחלוטין אחד מהשני – קירור וחימום. הכוונה שלנו היא כמובן אל מקרר ואל תנור אפיה. מדובר בשני מכשירים שנמצאים היום בכל מטבח, ואף אחד לא מוותר עליהם. בעוד שאפשר אולי לעתים להסתדר בלי מיקרוגל, בלי מקלה ללחם, או אפילו בלי מדיח כלים – הרי שברור שאתם חייבים מקרר כדי לשמר את המזון, ואתם חייבים תנור אפיה בשביל להכין מגוון רחב מאד של מאכלים שונים. אבל איך בעצם המכשירים הללו משתלבים בתוך המטבח שלכם, אילו דגמים אפשר לבחור היום, ואיך בוחרים ולא מתחרטים?

התהליך שעוזר לכם לבחור

כאשר אתם רוכשים מקרר, עליכם כמובן לחשוב מראש מהי כמות האוכל שאותה אתם מתכוונים לאחסן בתוכו. חשוב מאד לא לחסוך, ולחשוב שאתם פשוט תרכשו פחות אוכל, על מנת לקנות מקרר קטן יותר…. זה לא אומר שחייבים לקנות את המקרר התעשייתי הגדול ביותר, אבל אפשר בהחלט לקנות מקרר שבו יהיה לכם שפע רחב מאד של מקום למאכלים שלכם.

אם יש לכם ילדים, חשוב לזכור שככל שהם גדלים הם גם אוכלים יותר, ונחשפים למגוון רחב יותר של מאכלים – כך שראוי לעשות את הקנייה של המקרר תוך מחשבה על העתיד. ראוי לשים לב לאיזה מקרר יש יכולת לשליטה על הטמפרטורה שלו, בין אם באופן אוטומטי או באופן ידני. ראוי גם לבחור האם אתם מעדיפים מקרר עם תא הקפאה עליון, תא הקפאה תחתון, או בכלל שיהיה מדובר ממש על דלת שלמה שתהיה מיועדת עבור מאכלים מוקפאים.

במקרה של תנור אפיה, גם כאן יש לכם כמה אופציות שונות. היום אפשר לבחור למעשה תנורי אפיה משני סוגים שונים – תנור הגומחה או תנור משולב. תנור אפיה שנחשב לתנור גומחה, הוא כזה אשר אמור ממש להיכנס לתוך שקע בקיר או בארון שמיועד אליו – ולכן הוא גם נקרא גומחה. תנור זה כמעט תמיד לא יהיה מוצב על הריצפה.

מה שכן יהיה מוצב על הריצפה זהו תנור אפיה משולב – הסיבה לכך היא שהוא כולל בחלקו העליון גם כיריים. תנור אפיה מתקדם צריך לכלול היום כמה תוכניות שונות להכנת אוכל, כולל רמות שונות של חום ועשייה, כולל פעולה רק בחלק אחד של התנור, אך לא בחלק אחר, או שיהיה הפרש בין מידת העשייה בחלקים השונים של התנור – כך בחלקו התחתון תהיה מידת עשייה נמוכה יותר מחלקו העליון וכיו"ב.

בוחרים בהתאם לצרכים שלכם

לפני שאתם רצים לרכוש מקרר או תנור אפיה, תמיד חשוב לעצור קודם, לעשות חושבים, ולהבין אילו מכשירים בדיוק אתם צריכים, ומה צריכות להיות התכונות שלהם. בשלב הבא נכנסים לאתר של משווק מוביל, או שמגיעים לחנות שלו, ובוחנים את המכשירים השונים. משווים בין התכונות השונות, בודקים את המחירים, מחפשים אפילו ביקורות והמלצות ברחבי הרשת על דגמים – ואז אתם יכולים ליהנות ממטבח מאובזר ואיכותי.

נושאים: טיפים | תגובה אחת »

תגובה אחת

  1. מאת יוני :

    תנורי אפיה כיום מאפשרים להכין מגוון גדול יותר של מאכלים

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים