מתכונים טעימים

משקלים – איך הם עוזרים לנו?

2 באוקטובר, 2011 מאת מתכונים טעימים

משקל הוא מדד חשוב לערכים רבים עימם אנחנו נתקלים מידי יום. לכל ערך יש מידה מסוימת עם גבול מסוים, מה שמצריך מאיתנו להיות מבוקרים לגבי משקלים מסוימים. משקל הוא למעשה כוח הכבידה אותו מפעיל כדור הארץ. משקל נמדד ביחידות ניוטון או בקילוגרמים, ניתן למדוד את המשקל גם לפי המסה. את המסה מודדים בקילוגרמים והיא מתארת תכונות פנימיות של הגוף, בעוד משקל מתאר כוח שפועל על הגוף.

סוגים שונים של משקלים

למדידת משקל הגוף

המשקל הכי פופולארי הוא המשקל הנייד אותו ניתן להעביר ממקום למקום. ישנו משקל למדידת משקל הגוף של בני האדם, קיימים מספר סוגים כאשר החדיש מבניהם הוא המשקל הדיגיטאלי. בעבר היה יותר נהוג להישקל על משקל מאזניים שמראה את המשקל על צג עם מחוגה. בעוד היום המשקל הדיגיטאלי מאפיין יותר דיוק ומראה לנו את הקילוגרמים ואף את הגרמים של משקל הגוף.

למדידת ערך הירקות

משקל נוסף שיש בו שימוש רב בקרב האוכלוסייה, הוא משקל למדידת מצרכים כגון ירקות, פירות, פיצוחים, תבלינים ועוד. בכל ירקניה, חנות תבלינים, סופרמרקט, שוק, נוכל למצוא משקל שמחובר למאזניים או משקל שמקושר לקופה הרושמת. הקופה הרושמת משמשת בעיקר חנויות גדולות ומעניקה נוחות מרבית לקופאי\ת. התפעול נורא נוח וקל, יש להניח את השקית של המוצר על המשקל ולסמן את סוג המוצר במסך המחשב או להעביר את הברקוד. המחשב בודק את המשקל ואת המחיר בהתאם ומסכם את המחיר הסופי וגם את המחיר של המוצר לקילו 1. לא כולם עובדים עם קופה רושמת ועם משקלים המחוברים אוטומטית. ניתן לחשב בנפרד את המשקל על משקל נייד למצרכים ולהכפיל במחיר לפי קילוגרם. מידע נוסף על משקלים באתר של ניוטק איילון.

למדידת חומרי אפייה

קיים גם משקל ביתי לבישולים ואפייה. העולם הגסטרונומי מאוד התפתח בשנים האחרונות, נראה כי יותר אנשים נהנים לבשל בבית מאכלים מיוחדים שמצריכים משקל קטן. למשקל יש הגבלה מסוימת של משקל שניתן לשקול עליו, כאשר לכל משקל יש גבול מסוים. בדרך כלל נוהגים לשקול חומרים להכנת מאפה או עוגה. זה הבישול שמצריך הכי הרבה דיוק, אם נטעה בגרם אחד אנחנו עלולים לשבש את התוצאה הסופית.

יש מגוון משקלים בשוק, כל אחד נועד למטרה שונה, חשוב שיהיה משקל בבית למדוד ערכים שונים.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים