מתכונים טעימים

ניקיון המטבח

26 ביוני, 2012 מאת מתכונים טעימים

המטבח מורכב מחלקי ציוד מטבח מגוונים: חומרים שונים, משטחים שונים וכן כלי מטבח שונים, אשר כל אחד מהם מומלץ לנקות בצורה אחרת, עם חומרים המתאימים עבורו. ניתן לחלק את המטבח לכיור, שיש, גז, כלי מטבח, ארונות ועוד. אז כיצד מנקים בצורה הטובה ביותר את המטבח שלכם? משתמשים בחומרים הטובים ביותר, מתאימים את החומר לסוג של ציוד מטבח או המשטח אותו מנקים ומקפידים על ניקיון קבוע של המטבח.

ניקוי הכיור והכלים
הדבר הבסיסי ביותר שצריך להיות בכל מטבח הוא נוזל לכלים, ישנם סוגים רבים של נוזל כלים, אך חשוב לשים לב לאחוזי החומר הפעיל שיש בו. אחוזים גבוהים של חומר פעיל ייסעו יותר בניקיון, אך יכולים לגרום לרגישים שבנינו לגירוי בעור, לכן ניתן ללכת על 24%, שהוא הממוצע בשוק. מומלץ להחליף את הסקוץ' לניקוי כלי מטבח ואת המטלית כל תקופה קצרה, על מנת שלא יצטברו לכלוכים וחיידקים. כמו כן, ניתן לנקות את הכיור עצמו עם אקונומיקה עדינה, אשר תוריד כתמים שהצטברו בכיור.

חומרים לניקוי רב תכליתי
המטבח מורכב ממשטחים שונים, כגון עץ, פורמייקה, שיש, מתכת, מוצרי חשמל ועוד. ישנם חומרים אשר מתאימים לניקוי כולל של משטחים, בשיטת רסס ונגב. נוזלים אלה יכולים להתאים לחמישים משטחים שונים ולכן הם בגדר חובה להחזיק במטבח. בנוסף, מסיר שומנים חשוב גם הוא שיהיה במטבח, הוא מתאים לניקוי של הכיריים, משטח הגז, תנור, טוסטר אובן ולעיתים גם סירים ומחבתות. מסיר השומנים מתאים בעיקר לכתמים קשים שלא יורדים בצורה הרגילה, אך חשוב לשים לב שמשתמשים בו רק למשטחים אלו ולא על השיש, כיוון שהוא יכול לגרום לנזק.

ניקוי ארונות וציוד
המטבח הוא אזור פתוח בדרך כלל ולכן מצטברות בו כמויות של אבק, וכן לכלוך ולחות, לכן חשוב להקפיד לנקות את ארונות המטבח, ניתן לעשות זאת על ידי מטליות ספוגות במים, או על ידי חומר ניקוי רב תכליתי שמתאים לסוג הארונות. כמו כן, ציוד מטבח כמו סכו"ם מיוחד ניתן להשרות במים חמים ולנקות בחומרים שלא מכילים פוספטים. ניקוי של ציוד כמו קומקום, תבניות וכדומה, המכילים אבנית, ניתן לנקות בעזרת חומרים טבעיים כמו סודה לשתייה או מלח לימון, תוך השרייה במים רותחים.
טכניקות שונות מסייעות בשמירה על מטבח מבריק והיגייני.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים