מתכונים טעימים

עיצוב דוכני אוכל

23 באוקטובר, 2012 מאת מתכונים טעימים

הזמנת דוכני אוכל פופולארית מאוד בקרב חברות המארגנות אירוע או יום כיף לעובדים וכן במסיבות יום הולדת לילדים או מבוגרים. הזמנת דוכני אוכל יכולה לספק אטרקציה בכל אירוע.
בין אם זה אירוע חברתי או פסטיבל ובין אם זה אירוע משפחתי או מסיבת הפתעה לכבוד סיום לימודי תעודה או קבלת תואר לדוגמה תואר ראשון לחברה או לילדה הבכורה במשפחה שסיימה לימוד עיצוב פנים. חברות רבות מספקות שירותי דוכני אוכל ולאחר חיפוש בגוגל ניתן לראות כי חלק גדול מהחברות מספקים שירותים שונים. במידה ולא מכירים אף חברה נוצר קושי בבחירת חברה וקיים פחד כי האוכל או השירות של החברה לא יספק ויעיב על האירוע. לכן, מומלץ לבקש עזרה והמלצות בקרב בני המשפחה, אולי מישהו מכיר חברה טובה ומיוחדת.

במידה ולא תמיד ניתן לשאול במקום העבודה ולקבל המלצות. אין כמעט חברה שלא עובדת עם חברות דוכני אוכל. לפעמים העיצוב יותר חשוב מהאוכל אוכל זה דבר חשוב. במידה ובזמן האירוע מוגש אוכל בעייתי הדבר עלול להעיב על שמחת החוגגים וליצור מירמור.

יש לבדוק היטב את החברה אותה מזמינים לאירוע ומומלץ לבקש רשימת ממליצים ולעשות סקר טלפוני קטן. אם מדובר בארגון של זכויות הגבר במשפחה, מומלץ ללכת על אוכל שמאופיין בקצת יותר אריסטוקרטיה, במידת האפשר רצוי ללכת לאירוע הפעלה שחברת דוכני המזון עושה ולבדוק את רמת האוכל וטיב השירות שלה בזמן האירוע.  אוכל זה לא הכול. חברה שאינה מעצבת את דוכני המזון שלה לא מספקת שירות טוב. דוכני מזון חייבים להיות מעוצבים ונאים לעין.

חברה מקצועית מגיעה עם עגלות מעוצבות ומושקעות ולרוב ישאלו את המזמין מהו האירוע כך שידאגו לא רק להמליץ על אוכל מסוים אלא גם ידאגו לעיצוב המתאים לאירוע. יש הבדל משמעותי בין מסיבת יום הולדת לילדים קטנים לבין אירוע חברה בה ישתתפו אנשי עסקים מחו"ל. תחרויות עיצוב דוכני אוכל בשנים האחרונות משתתפים תלמידי מגמות לימוד עיצוב פנים במכללות שונות בארץ בתחרויות עיצוב דוכני אוכל.

במסגרת לימודי תעודה לעיצוב פנים מקבלים הסטודנטים פרויקט המשלב יצירתיות רבה. הסטודנטים נדרשים לעצב עגלות מזון ודוכנים לממכר מזון ואז המכללה מזמינה את הציבור הרחב ליום של הפנינג בו שערי המכללה נפתחים והציבור עוזר בבחירת העיצוב המנצח. כמובן שהאוכל לא פשוט חשוב בדוכן והסטודנטים לוקחים משימה זו ברצינות ומפגנים יצירתיות במטבח ויצירתיות בעיצוב דוכן המזון. כך, מעבר לאופן הגשת האוכל וסוג המזון מתלבשים הסטודנטים בהתאמה לאופי הדוכן.לדוגמה, בדוכן למכירת נקניקיות ילבשו המפעילים בגדים מעוטרים בצורת הוט דוג ועוד.

הסטודנטים מבינים כי השילוב בין טיב האוכל, אופן ההגשה, עיצוב הדוכן ולבוש המפעילים הוא חשוב וכי ללא שילוב נכון בין הגורמים הלקוח לעולם לא יהי מרוצה. אוכל גורמה שיוגש על דוכן פשוט לעולם לא יהיה טעים כמו אותו אוכל המוגש בדוכן המשדר יוקרה.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים