מתכונים טעימים

על האש במטבח

27 במרץ, 2012 מאת מתכונים טעימים

מסורת "על האש" תופסת מקום נכבד בצריכת המזון הישראלית. גם אם ניתן להתווכח על המתכון המסורתי ביותר להכנת קבב או קציצות ועל הדרך הנכונה "לטפל" בבשר שמתכוונים להכין על האש, ללא ספק תחום הכנת הבשר אהוב על ישראלים רבים והוא בולט במיוחד על רקע חגים שונים.

ביום העצמאות ובחגים אחרים לא נדיר למצוא קבוצות המכינות בשר על האש לא רק ברחבי פארקים ופינות טבע, אלא אפילו על הדשא מול בניין המגורים ולפעמים גם על איי תנועה בכביש. עם זאת, לא תמיד התנאים מאפשרים לעשות על האש מחוץ לבית, אם בגלל תנאי מזג אוויר לא נוחים או בגלל חוסר רצון בהשקעת זמן. לפעמים עולה הצורך בהכנת בשר על האש במטבח הביתי, למשל כאשר רוצים לשלב את הבשר המוכן בארוחה משפחתית בבית או כאשר מגיעים אורחים.

על האש במטבח – החסרונות
אין ספק שהכנת בשר בחיק הטבע ובאוויר הפתוח לא דומה לצלייתו בתוך מטבח. עם זאת, קורה שדווקא הכנת הבשר בבית היא נוחה יותר ולא מחייבת הכנות שנדרשות לצורך על האש בחוץ, כמו למשל היערכות מבחינת הכלים החד פעמיים, צורך בשולחן מתקפל מיוחד שניתן גם להוביל ברכב פרטי, ולפעמים גם מטרדים העולים מהסביבה כמו רוח חזקה או זבובים טורדניים.

החסרונות הקשורים להכנת על האש בתוך מטבחים ביתיים קשורים לריחות הלוואי שהתהליך יוצר: צליית הבשר יוצרת כמות לא מעטה של עשן וריחות, הנובעים משריפת השומן הנמצא בבשר. כך, קורה שכל הבית ספוג בריחות עסיסיים של בשר צלוי שיש צורך להפטר מהם בשלב מאוחר יותר, על ידי אוורור הבית וגם כיבוס הבגדים. עם זאת, ריח חזק במיוחד שנספג ברהיטים ושטיחים קשה יותר לאוורר.

איך להימנע מריחות בבית כשעושים על האש במטבח
ישנם מספר פתרונות בהם ניתן להיעזר על מנת להפחית מרמת הנזק של הריחות כשעושים על האש בבית. ראשית, כדאי להקפיד להשתמש ביונק האוויר המותקן מעל הכיריים ולכוון אותו לעוצמה הגבוהה ביותר. שנית, כדאי לשקול כיסוי כלשהו על פני הבשר המתבשל – כגון נייר כסף או מכסה, אם משתמשים במחבת פסים. הפתרון שיוצר הכי פחות ריחות הוא השימוש בתנור הביתי על מנת להכין את הבשר.

הכנת בשר על האש בבית אפשרית ובעלת יתרונות, אך דורשת הערכות מתאימה.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים