מתכונים טעימים

תה ותזונה

16 ביולי, 2012 מאת מתכונים טעימים

מילים רבות נכתבו באינספור מאמרים מדעיים אודות סגולותיו הבריאותיות של התה. מספיק לראות את אחוזי סרטן השד ואת תוחלת החיים הארוכה במדינות כמו סין ויפן שם צריכת התה היא מהגבוהות בעולם על מנת לעשות אחד ועוד אחד ולהבין שתה הוא אחד המשקאות המועילים ביותר לבריאות האדם.
בין יתר סגולותיו התה ידוע כבעל תכונות שתורמות לחיזוק המערכת החיסונית, כבעל השפעה אנטי סרטנית כתורם להגנה מפני עששת וכן כתורם רבות לירידה במשקל. בכל מקרה, עדיף להימנע מצריכה מוגברת של משקאות עתירי קפאין ולהסתפק בעד שלוש כוסות ליום.

על חום ורעב
אחת הדרכים של הגוף להתחמם הוא צריכת מזון, פירוקו ועיכולו. זו אחת הסיבות שבחורף אנחנו נוטים לרפד את עצמנו בשכבות ולא רק של בגדים… כאשר אנחנו שותים משקאות חמים כגון מצ'ה, מאטה או סתם תה פשוט אנחנו תורמים לעליית חום הגוף וכך יורדת אצלנו תחושת הרעב. מלבד זאת, הקפאין שמצוי בעלי התה ובמיוחד באבקת המצ'ה היפנית (עלי תה ירוק יפני מובחר במיוחד) מאיץ את חילוף החומרים ואת קצב פעימות הלב מה שכידוע תורם להרזייה ולהוצאה האנרגטית הכוללת.

מה זה מאטה?
התה הוא משקה בעל אופי חברתי בתרבויות רבות, מתה של מנחה באנגליה ועד לטקס התה היפני המסורתי. גם בארגנטינה ישנו תה שצריכתו מתורגמת לפעילות חברתית. שמו הוא מאטה והוא מופק על ידי חליטת עלים מצמח הז'רבה מאטה שמקורו בדרום אמריקה. זהו משקה פופולארי מאוד בעיקר באורוגוואי, פרגוואי, ארגנטינה ודרום ברזיל ונהוג לשתות אותו בכוס מסורתית דרך קשית מתכת שבגופה מסנן למניעת חדירת עלים לפה. עקב תכולת הקפאין הגבוהה במאטה, משקה זה בעל תרומה גבוהה לירידה במשקל.

תה ייעודי לירידה במשקל
בניגוד למאטה ולמצ'ה למשל, כיום קיימים בשוק מיני תה שמיועדים לגרום לשילשול. משקאות אלו אינם מומלצים לאנשים בעלי בריאות תקינה והם ניתנים בעיקר לסובלים מעצירות כרונית. בכל מקרה אין ליטול את התה המשלשל שמופק מתמציות של צמחים בעלי סגולות משלשלות בשום אופן ללא השגחה רפואית שכן הם טומנים בחובם תופעות לוואי שליליות וחריפות ביותר.

נושאים: טיפים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים