מתכונים טעימים

דוכני סושי לאירועים

20 באוגוסט, 2012 מאת מתכונים טעימים

אצה מיובשת ירוקה, אורז דביק, מגוון ירקות, טונה או סלמון הם המרכיבים הבסיסים במטבח היפני ועכשיו גם של הישראלי.
הסושי נחשב עבור הרבה מהישראלים למאכל בריא, לא משמין וטעים במיוחד, מה שהפך אותו מהר מאוד לפופולארי במיוחד עבור רוב הישראלים שומרי המשקל שהתלבטו האם לעשות מנוי לחדר כושר חיפה. הפופולאריות הרבה לה זכה העניק לו קפיצה לתחום האירועים בתור אחד מהדוכנים הפופולאריים והאטרקטיביים ביותר.

סושי – גורמה עולמי שכבש את המדינה
סושי נחשב לאוכל המסורתי ביפן ולגורמה עולמי, הסושי הגיע לארצנו לפני כמה שנים בתור מסעדת גורמה יוקרתית, עם הזמן הפופולאריות שלו הלכה וגדלה, כך גם מחירו כיום ניתן למצוא שלל דוכני סושי, סושי בר, מסעדות סושי ומגשי סושי מוכנים בסופרים ובמרכולים. שלל מכללות ובתי ספר מקצועיים לטבחות ובישול, פתחו מגוון קורסים מקצועיים להכנת סושי בתור מקצוע או תחביב, המושתתים על המסורת היפנית. הפופולאריות הגואה של המאכל היפני הלאומי במדינה, מאפשר להצהיר רשמית שהסושי כבש את ארץ הקודש.

דוכני סושי לאירועים נחשבו פעם לנדירים והשקעה יוצאת דופן שהייתה כרוכה בהרבה מאוד כסף, כיום עם הפופולאריות הגועה, דוכני סושי הפכו לכוכב קבוע כמעט בכל אירוע. ניתן לראות אותו בדוכנים שפותחים שלל חתונות, בני מצווה, ימי הולדת, אירועים חברתיים, מסיבת פתיחת שנת לימודים בבתי ספר ללימודי משפטים ועוד שלל אירועים אחרים.

כיצד נבחר את דוכן הסושי המושלם?
הדבר הכי חשוב בבחירת דוכן הסושי, הוא איכות המוצרים המרכיבים את הסושי ודרך הכנתו. ישנו הבדל עצום בין סושי אשר נעשה על פי הדרך היפנית המסורתית, לבין הסושי הנעשה בזלזול, חוסר מקצועיות ואם מוצרים זולים. סושי זול הנעשה בזלזול, מודגש ובולט על ידי המראה וכמובן הטעם התפל. האורחים אשר הסושי בשבילם הוא תענוג משמים ישר ישימו לב לאיכותו הירודה ולרוב יתאכזבו מאיכותו הקלוקלת.

חשוב מאוד לבחור את החברה המספקת את דוכן הסושי על פי טריות המוצרים ואיכות הכנת הסושי. טריות המוצרים חשובה מאוד במקרה של הסושי, משום שלרוב מכינים אותו מדג נא. דג נא אשר נשאר הרבה זמן במקרר מאבד מטריותו וטעמו, חשוב מאוד להקפיד על בחירת חברה שמשתמשת אך ורק במוצרים טריים. הכנת הסושי, מצריכה מהסושי – מן להיות מקצועי ועדין ביותר במהלך הכנת הסושי. צורת הגשת הסושי, היא חלק מאוד חשוב מהעניין.

סושי – מן לא מקצועי ישר נגלה לעין, על ידי הכנת הסושי. אם האצה מפורקת והירקות יוצאים ממקומם בגלל כמו אורז לא פרופורציונאלית, סביר להניח שמפעיל הדוכן לא מקצועי ורצוי שתפנו למפעיל אחר. חשוב מאוד שתבחנו אישית כל מפעיל דוכני הסושי רצוי בזמן עריכת אירוע, על מנת שתוכלו לבדוק את טריות המוצרים, איכות הכנת הסושי, צורת הגשתו וכמובן תוכלו להתרשם משביעות רצונם של האורחים. סושי יכול להיות תוספת מושלמת לאירוע, אל תזלזלו באורחים ותבחרו את דוכן הסושי בהקפדה יתרה.

נושאים: מטעמים | אין תגובות »

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים