מתכונים טעימים

מתכונים מובילים בשילוב יינות דלתון

26 במאי, 2013 מאת מתכונים טעימים

הוא משמח את הלב, מוסיף לאווירה, מרגיע ומנעים את זמננו. מקדשים עימו, לוגמים אותו מתחת לחופה ועוד הרבה דרים טובים. יין. משמח לבב אנוש, הן במתכונתו המקורית והן כתוספת בתבשילים שונים. כשהוא איכותי, הניחוחות והטעמים מורגשים בכל לגימה, או בתבשיל, בכל ביס.

נכנס יין יצא סופלה

יין כונה על ידי הרומאים נקטר האלים. זהו משקה אצילי המופק מענבים, וכשמייצרים אותו טוב, ניתן להרגיש את ניחוח האדמה, ואפילו הפירות שצמחו לצידו. תעשיית היין בעולם כולו הולכת ומתפתחת וכך גם טעמו של הצרכן. בישראל תופסת תרבות היין מקום של כבוד, גם בגלל האספקט היהודי, ומנהגים הקושרים את היין לחתונה, לקידוש בשבת ובחג, להבדלה וסממנים נוספים. יקבי בוטיק הם כבר תופעה נפוצה בארץ, ורבים מנסים לפצח את סוד הפקתו של יין משובח ישראלי, היין העשיר ורב הטעמים, כמו הנעשה ביקב דלתון, בין המובילים ממבחר יצרני יינות ישראל.

יקב דלתון מצוי במרום הגליל, מיקום שכבר מהווה נקודת פתיחה מצוינת לגידול הענבים. יקב זה ידוע במבחר היינות המשובחים שלו ובאיכות הגבוהה שלהם. הענבים גדלים על קרקע עשירה ופורייה והיינות המיוצרים הם מגוונים, ביניהם קברנה סוביניון, יין לבן מסוג שרדונה לצד מרלו ועוד.

עולם הקולינריה שהולך ומתפתח אף הוא זיהה את היכולת להוסיף יינות שונים לתבשילים. נמצא כי יינות דלתון בשל היותם עשירים ורכים, עם ניחוחות הגליל ורכות מלטפת, מתאימים מאד לבישול קדרה ארוך, לתבשילים קלילים וקיציים יותר, למשקאות חורפיים עמוקים ואפילו לקינוחים רעננים וקופצניים. שימוש ביינות מוביל למאות מתכונים מנצחים, טעימים וייחודיים עד מאד.

שותים ואוכלים

מתכונים בשילוב יינות הם מקוריים ומיוחדים והופכים כל סעודה למשהו אחר לגמרי. אם אתם מארחים ורצים להפוך את המנה למיוחדת ועשירת טעמים ולבטח חגיגית יותר, הוסיפו יין, בהתאם לסוג התבשיל וסוג היין. ניתן למצוא היום מתכונים בשילוב על יינות אדומים, לבנים, מתוקים ויבשים.

סוג היין חשוב לא רק בבישול אלא גם בהתאמתו למנות שאתם מכינים. למשל, מתאים ללוות תבשיל בשרי עם יין אדום עמוק. לגימת יין עם בשר, בעיקר אדום, מעמיקה את טעמי הבשר ומחדדת אותו. יינות שיש בהם מתיקות קלילה והם אווריריים וקלילים יותר, מתאימים ללוות קינוחים מתוקים, גבינות ופירות. הטעמים העדינים לא משתלטים על טעמי הקינוח אלא מעמיקים אף אותו. נהוג להגיש דגים עם יין לבן חצי יבש. בשל טעמו העדין והחיוור מעט של הדג, נחוץ יין שישלים אותו וכזה הוא היין הלבן היבש או החצי יבש. לכל יין יש את הייחוד שלו, החוזקה שלו ולא צריך להיות סומלייה או אנין טעם, כדי לזהות את תחושת היין החלק הגולש במורד הגרון, משבח את הטעמים ומשמח את הפה.

מרגישים את השמש

כל בעל יקב יספר לכם על הקשר המיוחד שיש לו עם הכרמים, זני הענבים והטיפוח שלהם עד כדי יצירת יין נפלא. תהליך הכנת היין עד לרגע בו הוא נמזג לכוסותיכם, הוא ארוך, משולב בסבלנות ואהבה רבה וכשעושים אותו מכל הלב, התוצאה ניכרת בטעם, כמו במקרה של יינות דלתון המשובחים.

נושאים: מתכונים בשילוב יינות | סגור לתגובות על מתכונים מובילים בשילוב יינות דלתון

התגובות אינן מאופשרות.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים