מתכונים טעימים

על סדנאות בישול ועל המהפכה במטבח

29 באפריל, 2013 מאת מתכונים טעימים

טרנד הבישול הבריא הוא טרנד אשר מאיים להישאר פה עוד זמן רב. אנשים רבים הבינו שהכוח טמון בצלחת! ועל מנת להעניק לגוף שלך כוח לכבד אותו כמו שצריך, עליך לדאוג לו לאוכל איכותי ובריא.
אם לפני כעשור היה ניתן לראות את דוכני המזון המהיר עמוסים באנשים שהגיעו לאכול בקניון –  הרי שהיום ניתן לראות התדלדלות בכמות האנשים בדוכני המזון המהיר.
אוכל איכותי, אשר בושל בקפידה ועם מחשבה נוספת נחשב לאוכל יקר יותר. לרוב, לא תמצאו אותו ברשתות המזון המהיר. אומנם רשתות רבות עברו מתיחת פנים והן טוענות שכעת הן מבשלות עם חומרים בריאים יותר- אולם, הנטייה להזמין בחוץ אוכל אשר נחשב למשמין יותר – קלה על ההדק. כך, בקלות תוכלו למצוא את עצמכם עם משולש פיצה ביד ופחית משקה מוגז ביד השניה.

מכאן, אנשים רבים הבינו שהכי נכון הוא לבשל בבית. בישול בבית הוא בריא לגוף וגם- בריא לכיס. זהו מצב של רווח מול רווח. גם הרווחתי ארוחה בריאה ומזינה וגם ארוחה זאת לא עלתה לי סכום רב.

נשמע פשוט לא?

אולם פני הדברים הם לא כה פשוטים כפי שהם נשמעים. על מנת לבשל בבית אנחנו זקוקים לכמה "מצרכים"

  1. זמן , לשטוף, לחתוך, לקצוץ, לערבב, להפשיר, לחמם, לבשל, לרכוש את המצרכים  והרשימה עוד ארוכה- כל אלה מצריכים זמן רב במטבח. בעידן של היום, כאשר אנשים רבים עובדים מסביב לשעון, לא תמיד אנחנו מוצאים את הזמן הנדרש.
  2. ידע, אם הידע שלכם מסתכם בחביתה ושניצל- יתכן שתגלו קושי רב לאחר שבוע של בישול ביתי. גם אם הרחבתם את הידע שלכם לקציצות ופתיתים – תמיד אפשר לגוון. סדנאות בישול הן פתרון מצוין עבורכם. במהלך סדנאת בישול אתם יכולים ללמוד טכניקות שונות אשר יעשירו את הידע שלכם במטבח ואף ישפרו את הביצועים שלכם. אחרי שתפנימו כמה כללים בסיסים בכל מטבח – תוכלו להמריא. במילים אחרות, אם למדתם בסדנאת בישול את יסודות הבישול האיטלקי , מכאן הדרך להכיר את המטבח האיטלקי על בוריו ולבשל אוכל איטלקי מצוין – היא קצרה ביותר.
  3. סביבת עבודה נוחה – כאשר אנחנו רושמים  "סביבת עבודה נוחה" אין אנו מתכוונים למטבח של עשירים… מטבח צנוע וקטן יכול להוות סביבת עבודה נוחה! אולם, על מנת שהבישול יהיה מהיר יותר, בריא יותר ונוח יותר עלינו להשתמש באמצעות כלי מטבח טובים ומשוכללים.

לסיכום, החלטתם לבשל בבית – ברכותינו! עכשיו נותר רק להכין את עצמכם מראש… ברור שיהיו טעויות בדרך וגם סירים שרופים.

אבל, ככה לומדים.

אז שיהיה בהצלחה רבה!

נושאים: קולינריה | סגור לתגובות על על סדנאות בישול ועל המהפכה במטבח

התגובות אינן מאופשרות.

הישארו מעודכנים

מידע שימושי:

מתכונים אחרונים